Genel Bakış

 

 1979 yılında AS-KA İnşaat A.Ş.’nin, Mimar olan kurucusu tarafından  özel sektördeki iş hayatına projecilik ile adım atmış olup birçok eski eser restorasyonu, turizm ve konut projelerini gerçekleştirmiştir. Yaklaşık kırk yıldır da aile şirketi olarak bu işleri kurumsal olarak devam ettirmektedir.

1983 yılından itibaren AS-KA İnşaat A.Ş; projeciliğinin yanında, çeşitli eski eser restorasyonu, modern binalar ve Turizm projeleri ile taahhüt işlerine başlamıştır.

1987 yılından itibaren AS-KA İnşaat A.Ş, altyapı taahhüt işlerinde kurumsallaşmaya başlamış; günümüze kadar otoyol, baraj, tünel, deniz yapıları, büyük ölçekli köprü ve viyadük yapımı konusunda, Yap-İşlet-Devret ve anahtar teslim projelerde uzmanlaşmıştır. Halen bu konulardaki çalışmalarını iç ve dış piyasalarda sürdürmektedir.

1988 yılından itibaren taahhüt sektöründe birikmiş bilgi ve becerisini yurtdışı projelerine aktarmış ve 1991 yılından bu yana uluslararası müteahhit olarak farklı ülkelerde çeşitli altyapı inşaat projeleri ile çalışmaya devam etmektedir.

1997 yılından itibaren AS-KA İnşaat A.Ş, Yap/İşlet/Devret modeliyle turizm ve enerji sektörlerinde ki inşaat faaliyetlerinde hizmet vermeye başlamıştır.

2001 yılından itibaren AS-KA İnşaat A.Ş, uluslararası müteahhit olarak farklı ülkelerde yabancı iş ortakları ile birlikte farklı projelerde müteahhitlik hizmetleri vermiş olup, sahip olduğu bilgi birikimini ve teknolojiyi kurduğu yerel şirketler ve yurtdışı temsilcilikleri üzerinden bu bölgelere taşımıştır.

2010 yılından itibaren AS-KA İnşaat A.Ş enerji sektöründe bulunan ENERKA Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. ve Dünya Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Hidroelektrik Santrallerinin inşaat yükleniciliğini başarıyla yerine getirmiş olup ünitelerin tamamı işletmeye geçirilerek, işverene teslim edilmiştir.

Bu gün itibari ile Libya’da 3 adet yol ve alt tapı projemiz mevcut olup, ülkedeki iç sorunlar nedeni ile bu projelere ara verilmiştir.

Halen, Uluslararası ISO 9001, ISO 14001, TSE 18001 Standartları kapsamında; İnşaat sektöründe kamuya veya özel sektöre ait taahhüt;

( yollar/otoyollar, baraj, hidroelektrik santralleri, deniz yapıları, isale tünelleri, karayolu tünelleri ve inşaat sektöründe özellikli yüksek teknolojili binalar )

faaliyetlerine devam etmektedir.